Kuris geresnis?

Tai dažniausiais klausimas, kurį mums užduodate beveik kasdien. Ir kaip nuviliančiai beskambėtų… vieno teisingo atsakymo nėra. Gal nebent perkate čiužinį vaikui, kuris nepaliaudamas ir nedraudžiamas ištisas dienas naudos čiužinį vietoje batuto... Žinoma, tuomet lovos grotelių “gyvenimas” bus trumpas ir skausmingas, bet čiužiniui nenutiks absoliučiai nieko.

Taigi, nuo to ir galime pradėti…

Šokinėjimas ant čiužinio?

Pilnaviduriams didelės grėsmės nėra (nebent tam tikslui juo naudosis dramblys su visais drambliukais). Spyruoklinis čiužinys irgi ne iš voratinklio gijų gaminasi - nei nuo vieno, nei nuo dešimties šokinėjimų jokių rūpesčių neturėsite. Tiesiog jo kostrukcija sudėtingesnė ir nuolatos amortizuojantis stipriai smūginei bangai gali po milimetrą atplyšinėti tarpinės medžiagos, kišeninių spyruoklių maišeliai ar per ilgą laiką lūžti net pati spyruoklė.

Drėgmė?

Tuomet tik spyruoklinis.Taip, taip: bespyruoklį galime išvagoti grioveliais, išpjaustyti duobelėmis ir apgaubti kokosu. Taip, jo branduolys gaminamas iš specialios orui laidžios putų poliuretano HR atmainos. BET padėkite kempinėlę ir spyruoklę šalia. Dabar apipilkite jas vandeniu. Kaip manote, kur pasiliks vanduo?

Taigi, prisiminkime vaiką istorijos pradžioje šokinėjusį ant čiužinio: jeigu nakčiai jis pamirš aplankyti nykštukus, bespyruoklis čiužinukas su šiuo iššūkiu tvarkysis ilgiau, o kvapus išvalyti bus gerokai sunkiau.

Minkštesnis - kietesnis?

Atsakymo nėra. Yra minkštesnių ir kietesnių spyruoklių. Lygiai taip pat yra elastingumo koeficientas, kuriuo matuojamas putų poliuretanų (ar Hr’ų) kietumas. Skirtingi gamintojai gali naudoti skirtingus kietumus. Ir spyruoklinį ir bespyruoklinį čiužinį galima pagaminti tiek kietą, tiek minkštą.

Renkantis tarp spyruoklinio ir pilnavidurio čiužinio minkštumas/kietumas sprendimo įtakoti neturėtų. Galima lyginti nebent konkrečias čiužinių sudėtis ieškant vieno ar kito kietumo.

Tarnavimo laikas?

Artimas. Skirtumo čiužinio ilgaamžiškume nepajusite.

Mada?

Bespyuokliai. Visi, kas žiūri TV žino, kiek finansų vienas "brendas" investuoja į bespyruoklių populiarinimą. Bet ar visada teisiausias tas, kuris šaukia garsiausiai? :)

Kaina?

Kokį beturėtumėte biudžetą, stengsimės, kad savo kainų grupėje rastumėte ir spyruoklinį ir bespyruoklį čiužinį. Spyruokliniai turi pranašumų.

Turite tokių pageidavimų?

Mielai pagelbėsime - rašykite čia ir dabar darius@ciuziniucentras.lt arba dešiniame kamputyje (susirašinėjimas internetu).

Čiužinio dydis?

Bet kurios sudėties čiužinį galime pagaminti visų pločių ir ilgių, bet bespyruokliai čiužiniai lanksčiau draugauja su aukščiu. Reikia 5, 10, 20, 100 cm? Taip - su bespyruokliu galime viską. Taip pat kompanijon ir nuvelkamą užvalkalą tiek iš natūralių tiek ir sintetinių ar dirbtinės odos audinių.