Dulkių erkutės priklauso vorų šeimai; jos yra permatomos ir turi 8 kojas. Dulkių erkutės yra mikroskopinės, tik 0,3 mm ilgio ir „plika“ akimi nematomos. Kiekviename grame dulkių gali būti iki 100000 dulkių erkučių.
Vyriškosios giminės dulkių erkių gyvenimo trukmė yra 30 dienų, o moteriškųjų dulkių erkučių apytiksliai apie 2 mėnesius. Šie „padarėliai“ gali padėti iki 100 kiaušinių per mėnesį ir gamtoje yra labai atsparūs ir greitai atsigaunantys. Jie gyvena tamsiose vietose, kuriose yra aukštas drėgmės lygis (iki 60%) tam, kad galėtų daugintis. Štai kodėl čiužiniai yra puiki terpė jiems gyventi, veistis ir MAITINTIS.
Šios dulkių erkutės yra taip pat randamos pagalvėse, minkštuose žaisluose ir kilimuose.
Deja ir Jūsų miegamajame knibždėte knibžda šių „padarėlių“.
Dulkių erkutės minta žmogaus ir gyvūno pleiskanomis ir odos pertekliumi, kurį kūnas panaikina. Dulkių erkutės išskiria pavojingą alergeną - erkučių išmatų medžiagą, kuri turi pavojingą poveikį sveikatai ir miego kokybei.
Alerginių reakcijų simptomai, sukelti dulkių erkučių, gali pasireikšti astma, rinitu, šienlige, niežuliu, galvos skausmu, nuovargiu, išbėrimu, egzema ir netgi depresija.
Todėl verta dažniau vėdinti patalpą, ypač gausiau prakaituojantiems rekomenduojame po miego palikti nuklotą lovą, per metus bent 4 kartus apversti čiužinį ir dažniau skalbti trikotažinį užvalkalą (ne aukštesnėje nei 40 laipsnių temperatūroje). Turintiems čiužinį su rėmu naudoti tarp čiužinio ir patalynės iš trikotažinio audinio papildomus skalbiamus užvalkaliukus “Topper”.
Atsižvelgę į jūsų pageidavimus, svorius bei odos ypatybes patarsime ir pagaminsime net nestandartinių išmatavimų tinkamą čiužinį ar antčiužinį.
Mielai pakonsultuosiu.
Darius@ciuziniucentras.lt arba tel. +37060099666